FOCI

KATARZYNA PAWLIKOWSKA

Katarzyna Pawlikowska

Katarzyna Pawlikowska

Fotografia to moja pasja, również forma relaksu i takie oderwanie się od spraw „przyziemnych”. Bardzo często chcę coś powiedzieć czy wyrazić właśnie poprzez fotografię. Ona zastępuje mi tysiące słów. Za pomocą obrazu wyrażam to, co czuję, co myślę i co widzę. Uwielbiam tworzyć.
Od lutego 2021 roku jestem członkinią Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, wydziału Filologicznego, kierunek: Języki Wschodniosłowiańskie. Ukończyłam również roczne studium fotograficzne w Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach oraz liczne warsztaty fotograficzne w ZPAF Okręg Śląski również w Katowicach. Brałam udział w kilku indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych wystawach fotograficznych, m.in. w: Berlinie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, a także w rodzinnym mieście – w Dąbrowie Górniczej. Wzięłam również udział w projekcie „Sztuka Teraz”, którego celem jest odkrywanie współczesnej sztuki, a moja fotografia została wybrana z ponad tysiąca innych i była pokazywana w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Bardzo często biorę również udział w różnych konkursach fotograficznych organizowanych w całej Polsce. Na tym polu również osiągam sukcesy. Ostatni mój sukces to trzecie miejsce w ważnym dla mojego regionu konkursie „Obiektywnie Śląskie”. Ta nagroda znaczy dla mnie bardzo wiele, nie tylko ze względu na wybitne i znane jury, które oceniało prace, lecz także ze względu na to, że nagrodzony został mój zestaw fotografii, ukazujący część mojego miasta.
Moje prace znajdują w zbiorach Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w kolekcjach prywatnych, a także w książce Andrzeja Lorenca pt. „Ząbkowice. Tom I: W kluczu sławkowskim i Zagłębiu Dąbrowskim do roku 1918” oraz „Ząbkowice. Tom II: W Zagłębiu Dąbrowskim lata 1918-2018”.

Upcoming Show

31

November

A Sign of the Times

Divi Gallery, San Francisco, CA
Show Details

Learn More

Katarzyna Pawlikowska